E.mail : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

S.M.S :  5000-20-60-70-777

 

دریفت ( Drift )

دیفرانسیل عقب - FR

GT - گرن توریسمو

معرفی؛ سرعت ، قدرت و شتاب

 

 

(یار دیر پای انسانها )

 

انسان ها فارغ از میزان هوش و قدرت حافظه ای که نسبت به سایر حیوانات داشتند، همیشه برای دفاع از خود متکی به عوامل طبیعی دیگری بودند و در این بین از چهارپایان هم برای انجام فعالیتهای روزانه خود کمک گرفتند، که می توان از اسب ها به عنوان یاران دیرپای انسانها یاد کرد !

انسانها از اسبها برای انجام کارهای روزانه، حمل و نقل وسایل و یا سرعت بخشیدن به حرکت استفاده می کردند !

اما انسانها همیشه موجوداتی ابزار گرا و البته خلاق بودند، لذا با گذشت زمان رفته رفته وسایلی اختراع شدند که سعی کردند تا جای حیوانات را پر کرده تا نواقصی که آنها داشتند را برطرف کنند، در این بین خودرو ها به عنوان وسایلی که می توانستند وسایل بیشتری را جابجا کنند، افراد بیشتری را همزمان انتقال دهد و یا سرعت بیشتر و مسافت بیشتری را نسبت به حیوانات کسب کنند؛ راه خود را در میان زندگی بشریت آنچنان باز کردند که تصور زندگی امروزه بدون خودروها ناممکن است.

 

 

(نمونه ترافیک روزانه خودروها که نشان از نیاز ما به استفاده از آنهاست)

 

 

خودروهای ابتدایی به گونه ای ساخته می شدند که بتوانند بخشی از نیازهای روزانه را در حد توان خود انجام دهند، اما با افزایش افرادی که رانندگی بلد بودند و افزایش دانش ما، خودروها از ابتدا برای اهداف خاصی ساخته می شوند، که از آن جمله می توان به خودروهای خانوادگی، خودروهای مسافر بری، خودروهای باری، خودروهای انتظامی و خدماتی و یا سایر گروه خودروها نام بُرد.

خودروها هم مانند سایر وسایل زندگی ما، با گذشت زمان فرسوده می شوند اما در این میان برخی راننده ها و یا حتی اعضای یک خانواده ممکن است عاشق خودرو خود و یا یک مدل خاص از خودرو شوند و تلاش کنند تا آن را برای مدت بیشتری حفظ کنند. به این دسته از افراد هم عشق ماشین و یا ماشین باز می گویند، همچنین این علاقه مندان هر ساله در سرار دنیا در فستیوالهایی گرد هم می آیند تا ساعات خوش بهتری را برای هم رغم زنند و البته مسابقاتی هم در همین موضوع اجرا می کنند. اما این علاقه مندی بسیار بستگی به سواری و خاطراتی دارد که آن خودرو برای آن افراد ایجاد می کنند اما ریشه ی واقعی این احساس علاقه ی غریضی ای است که انسانها نسبت به مَرکب ها، همیشه داشته اند و حتی خودرو سازان هم سعی می کنند که نام شرکت، لوگوی خودرو و یا نام برند خودرو خود را از میان نام اسبها و صفتهای بارز این حیوان نجیب انتخاب کنند تا این غریضه ی انسانی و کودک درون انسانها را برای فروش خودرو خود تحریک و ارضا کنند...

 

 

ادامه دارد ...

لطفا نظر دهید ...

نویسنده : رضا بهرامی

 

 

ارسال نظر

کد امنیتی
بارگزاری مجدد

  • تازه ترین
  • محبوب
  • داغ ترین

سوئیچ اینرسی

سه شنبه , بهمن 19 1395
57

استپ موتور

دوشنبه , بهمن 18 1395
52

دریچه ی گاز

دوشنبه , بهمن 18 1395
60

جعبه کمکهای اولیه

شنبه , بهمن 16 1395
25

زنجیر چرخ

جمعه , بهمن 15 1395
52

چگونه یک راننده سریع تر باشیم ؟

چهارشنبه , بهمن 06 1395
59

انواع موتورها از نظر آرایش سیلندرها

دوشنبه , بهمن 04 1395
57

پشت لغزه

چهارشنبه , مهر 23 1393
898

نسبت تراکم

چهارشنبه , تیر 24 1394
901

سوئیچ استارت :

شنبه , مرداد 31 1394
1394

استپ موتور

دوشنبه , بهمن 18 1395
52

دریچه ی گاز

دوشنبه , بهمن 18 1395
60

چگونه یک راننده سریع تر باشیم ؟

چهارشنبه , بهمن 06 1395
59

تسمه تایم

استفاده از تلفن همراه

یکی از اشتباهات بزرگ رانندگی است که همیشه می تواند توجه و دقت شما را دچار مشکل کند. حتی زمانی هم که به جای تلفن همراه از هندزفری و یا بلندگوهای خود خودرو استفاده می کنید، می تواند حواس شما را پرت کند و عکس العمل به موقع را از شما صلب کند. فقط چند لحظه دیگر صبر کنید تا به اولین پارکینگ برسید.

یک راننده خوب می داند که :

نباید منتظر شود تا خودرویش خراب شود. او همواره علاوه بر این که روغن موتورش را به موقع تعویض و باد لاستیکها را تنظیم می کند قبل از حرکت از سلامتی تمامی قطعات خودرویش مخصوصاً سیستم های روشنایی و هشداری، ترمزها و سایر بخشهای خودرویش مطمئن می شود و پیشگیری را بر درمان ترجیح می دهد.

برنامه ریزی مناسب می تواند :

شما را از یک اتفاق بد در رانندگی نجات دهد،برای مثال اگر قرار است که ساعت 8 به جلسه ای برسید و می دانیدتا محل جلسه فقط یک ساعت راه است بهتراست که ساعت 6 حرکت کنید چرا که همیشه عواملی چون پنچری، ترافیک،تصادف و مسدود بودن راه، ایست بازرسی های پلیس و... کاملاً غیر قابل پیش بینی هستند.

درباره ما

 ما اعضای گروه گاراژ؛ همچون شما، به خودروها علاقه مند هستیم، و آنها را جزئی از دوستان خود می دانیم، با برخی از آنها خاطره، به برخی از آنها نیاز و به همه شان علاقه داریم.

و حالا آمده ایم تا این وب سایت را که حاصل سالها تلاش و تحقیق است را به دوستان خودمان یعنی شما عزیزان ارائه دهیم تا شاید باعث گذران ساعات خوب و خوشی با توجه به علاقه شما به خودرو شود.

از اینکه مهمانی ما را پذیرفتید؛ بی نهایت خوشحال و سپاسگذاریم.

امضاء : مدیریت

هسته ی فکری گاراژ به دنبال چیست ؟

همه روزه وب سایتهای جدیدی در زمینه ی اطلاع رسانی مسائل مربوط به خودروها ساخته می شود اما معمولا سایتهایی خبری هستند که اکثراً اخبار تکراری را انتشار می دهند، ما کمبود یک دانشنامه اینترنتی در زمینه ی خودروها را احساس می کردیم ؛ وب سایتی که شاید با وجود آن دیگر نیازی نباشد که برای تصمیم گیری در مورد موضوعی مرتبط با خودروها ده ها سایت را زیر و رو کنیم، ایجاد محیطی که دانش های پایه و ثابت را آموزش دهد و همچنین فناوری های روز را به فارسی زبانان معرفی کند تا همه داناتر و برای مدت بیشتری رانندگی کنیم، شعار ما این است که هرچه بیشتر بدانیم کمتر اشتباه می کنیم.