E.mail : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

S.M.S :  5000-20-60-70-777

 

( تصویر برگرفته از : http://www.creodynamics.com )

 

اِیردینامیک یا اِیرودینامیک ( به انگلیسی : Air dynamic ) به معنی هوا پویا یا ( هم آهنگی با هوا )، به یک نوع دانش و فن آوری گفته می شود که البته مربوط به طراحی است و وظیفه کاهش استهلاک وسایل در برابر جریان یا سرعت هوا را بر عهده دارند. شاید بتوان گفت اولین بحث ها در این مورد در صنعت هوا فضا ایجاد شد و به علت درگیری صد در صد هواپیماها با محیط هوایی اولین تحقیقات در این زمینه شکل گرفت و بعد ها این فن آوری به خودرو ها منتقل شد. البته ایردینامیک بودن همیشه هم مرتبط با حرکت و حرکت در سرعتهای بالا نیست و حتی خودروها و سایر وسایل نقلیه در حالت ایستاده ، برای مقاومت در برابر بادهای شدید یا طوفان نیز به این فن آوری نیازمند هستند.

جذب ، دفع ، انحراف و یا استفاده صحیح از نیروی هوا ، همه در مبحث ایرودینامیک روی میز کار قرار دارند ، یک خودرو ایرودینامیک شده می تواند مصرف سوختی بهتر داشته باشد ، بهتر شتاب بگیرد ، در سرعتهای بالا و یا در برابر شرایط آب و هوایی مثل طوفان ها و ... پایداری بیشتری از خود نشان دهد ، استهلاک کمتری داشته باشد و حتی پیچ ها را بسیار بهتر پشت سر گذارد و یا بسیار بهتر ترمز کند و بایستد !!!

 

ادامه دارد ...

لطفاً نظر دهید ...

نویسنده : رضا بهرامی

ارسال نظر

کد امنیتی
بارگزاری مجدد

درباره ما

 ما اعضای گروه گاراژ؛ همچون شما، به خودروها علاقه مند هستیم، و آنها را جزئی از دوستان خود می دانیم، با برخی از آنها خاطره، به برخی از آنها نیاز و به همه شان علاقه داریم.

و حالا آمده ایم تا این وب سایت را که حاصل سالها تلاش و تحقیق است را به دوستان خودمان یعنی شما عزیزان ارائه دهیم تا شاید باعث گذران ساعات خوب و خوشی با توجه به علاقه شما به خودرو شود.

از اینکه مهمانی ما را پذیرفتید؛ بی نهایت خوشحال و سپاسگذاریم.

امضاء : مدیریت

هسته ی فکری گاراژ به دنبال چیست ؟

همه روزه وب سایتهای جدیدی در زمینه ی اطلاع رسانی مسائل مربوط به خودروها ساخته می شود اما معمولا سایتهایی خبری هستند که اکثراً اخبار تکراری را انتشار می دهند، ما کمبود یک دانشنامه اینترنتی در زمینه ی خودروها را احساس می کردیم ؛ وب سایتی که شاید با وجود آن دیگر نیازی نباشد که برای تصمیم گیری در مورد موضوعی مرتبط با خودروها ده ها سایت را زیر و رو کنیم، ایجاد محیطی که دانش های پایه و ثابت را آموزش دهد و همچنین فناوری های روز را به فارسی زبانان معرفی کند تا همه داناتر و برای مدت بیشتری رانندگی کنیم، شعار ما این است که هرچه بیشتر بدانیم کمتر اشتباه می کنیم.