امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کلمه ای انگلیسی ( Coil ) و به معنی سیم پیچ است ، همانطور که قبلا گفته شد ؛ در خودروهای بنزینی و گازی برای احتراق به جرقه نیاز است، اما باطری خودرو فقط 12 ولت جریان را ایجاد می کند ، که کافی نیست ! و برای ایجاد یک جرقه خوب از کویل استفاده می کنند ، احتمالا همه ی شما آزمایش تبدیل یک میخ به آهنربا را توسط باطری های کوچک را بخاطر دارید ، برای این کار کافی بود که سیم حامل جریان را دور میخ و به صورت فنرگونه بچرخانیم تا پس از اتصال دو سر سیم به باطری جریان الکتریکی را به جریان مغناطیسی تبدیل کنیم، دقیقاً از همین روش در کویل استفاده شده تا این بار جریان الکتریکی را افزایش دهند ، اما این بار از دو دور سیم پیچ استفاده می شود که جریان هایی مخالف یک دیگر دارند !

سیم پیچ اولیه ( Primary winding ) همان جریانی را وارد کویل می کند که از باطری دریافت می شود و سیم پیچ دوم ( Secondary ٌwinding ) جریانی است که نهایتاً از کویل خارج می شود و به طرف دلکو هدایت می شود ... یک کویل می تواند جریان 12 ولتی ای که از باطری را دریافت می کند به 12000 ~ 22000 ولت تبدیل کند ! این افزایش حداقل 1000 برابری نیروی لازم برای ایجاد یک جرقه خوب را فراهم می آورد ...

توجه کنید که جریان ورودی که از باطری برای کویل تقسیم شده است به صورت مستقیم نیست و جریان باطری یکبار به استارت منتقل می شود و سپس از استارت به کویل منتقل می شود ! یکی از دلایل دیگری که خودرو شما پس از جدا کردن باطری همچنان روشن می ماند، همین امر می باشد !!!

ادامه دارد ...

لطفاً نظر دهید ...

نویسنده : رضا بهرامی

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تعمیر خودرو های :

درباره ی ما

 ما اعضای گروه گاراژ؛ همچون شما، به خودروها علاقه مند هستیم، و آنها را جزئی از دوستان خود می دانیم، با برخی از آنها خاطره، به برخی از آنها نیاز و به همه شان علاقه داریم.

و حالا آمده ایم تا این وب سایت را که حاصل سالها تلاش و تحقیق است را به دوستان خودمان یعنی شما عزیزان ارائه دهیم تا شاید باعث گذران ساعات خوب و خوشی با توجه به علاقه شما به خودروها شود.

از اینکه مهمانی ما را پذیرفتید؛ بی نهایت خوشحال و سپاسگزاریم.

امضا : مدیریت

هسته ی فکری گاراژ به دنبال چیست ؟

همه روزه وب سایتهای جدیدی در زمینه ی اطلاع رسانی مسائل مربوط به خودروها ساخته می شود اما معمولا سایتهایی خبری هستند که اکثراً اخبار تکراری را انتشار می دهند، ما کمبود یک دانشنامه اینترنتی در زمینه ی خودروها را احساس می کردیم ؛ وب سایتی که شاید با وجود آن دیگر نیازی نباشد که برای تصمیم گیری در مورد موضوعی مرتبط با خودروها ده ها سایت را زیر و رو کنیم، ایجاد محیطی که دانش های پایه و ثابت را آموزش دهد و همچنین فناوری های روز را به فارسی زبانان معرفی کند تا همه داناتر و برای مدت بیشتری رانندگی کنیم، شعار ما این است که هرچه بیشتر بدانیم کمتر اشتباه می کنیم.