امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

( تصویر؛ برگرفته از https://gobdp.com )

واشر سرسیلندر بین سرسیلندر و بلوک سیلندر و به دلایل زیادی از جمله، آب بندی کامل کانالهای آب و روغن و سیلندرها و ... ،  جلوگیری از انتقال حرارت و گرم شدن سیستم از طریق جریان های همرفتی، اتصال کامل دو قطعه و ... قرار می گیرد. واشر سر سیلندر از جمله واشرهای تخت محسوب می شود. این نوع واشرهای تخت را می توانید بین منیفولدهای هوا و دود، کاربراتور و منیفولد، کارتل و ... پیدا کنید.

یک واشر سرسیلندر خوب، تحمل دمایی خوبی هم دارد و وقتی می گویند واشر سیلندر سوخته است به معنی این است که حداقل از حاشیه یک سیلندر، آب بندی از بین رفته است و با پیشرفت آن ممکن است آب به داخل سیلندر نفوذ کند، احتراق حاصل نشود و علاوه بر کم شدن آب خودرو و جوش آوردن رادیاتور، موتور قدرت آن سیلندر را از دست می دهد و اگر چهارسیلندر باشد و یک سیلندر آن به این مشکل دچار شود اصطلاحا می گویند ؛ خودرو سه (3) کار می کند. و در مراحل بدتر از آن ممکن است روغن هم به درون محفظه احتراق نفوذ کند و یا آب وارد سیستم روغن رسانی شود ( آب و روغن قاطی کردن ) که این امر موجب تغییر رنگ روغن به رنگ خاکستری می شود که البته بسیار هم از کیفیت و اثر بخشی آن می کاهد. و حتی بدتر از آن خودرو اصلا روشن نشود !!!

تعمیرات :

برای تعویض واشر سیلندر باید تمام متعلقات به سرسیلندر را جدا کرده و پس از آن، سرسیلندر را از بلوک سیلندر تا واشر سیلندر پیدا شود

سرسیلندر، محفظه های احتراق ، سیلندر و بخشهای دیده شده پیستون ها را کاملا تمیز و خشک کرده

واشر را با چسب مخصوص آب بندی در جای خود قرار داده و ... 

ادامه دارد ...

لطفا نظر دهید ...

نویسنده : رضا بهرامی 

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تعمیر خودرو های :

درباره ی ما

 ما اعضای گروه گاراژ؛ همچون شما، به خودروها علاقه مند هستیم، و آنها را جزئی از دوستان خود می دانیم، با برخی از آنها خاطره، به برخی از آنها نیاز و به همه شان علاقه داریم.

و حالا آمده ایم تا این وب سایت را که حاصل سالها تلاش و تحقیق است را به دوستان خودمان یعنی شما عزیزان ارائه دهیم تا شاید باعث گذران ساعات خوب و خوشی با توجه به علاقه شما به خودروها شود.

از اینکه مهمانی ما را پذیرفتید؛ بی نهایت خوشحال و سپاسگزاریم.

امضا : مدیریت

هسته ی فکری گاراژ به دنبال چیست ؟

همه روزه وب سایتهای جدیدی در زمینه ی اطلاع رسانی مسائل مربوط به خودروها ساخته می شود اما معمولا سایتهایی خبری هستند که اکثراً اخبار تکراری را انتشار می دهند، ما کمبود یک دانشنامه اینترنتی در زمینه ی خودروها را احساس می کردیم ؛ وب سایتی که شاید با وجود آن دیگر نیازی نباشد که برای تصمیم گیری در مورد موضوعی مرتبط با خودروها ده ها سایت را زیر و رو کنیم، ایجاد محیطی که دانش های پایه و ثابت را آموزش دهد و همچنین فناوری های روز را به فارسی زبانان معرفی کند تا همه داناتر و برای مدت بیشتری رانندگی کنیم، شعار ما این است که هرچه بیشتر بدانیم کمتر اشتباه می کنیم.