امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

( تصویر برگرفته از : http://www.roberts.com/ )

سوپاپ ( به انگلیسی : valve ) به یکی از جمله قطعات متحرک موتور گفته می شود که وظیفه ی کنترل ورود مواد سوختی و خروج آلاینده ها را بر عهده دارد. سوپاپ را می توان به عنوان یک شیر مکانیکی هم در نظر گرفت و این نکته هم گفتنیست که در برخی از نقاط ایران عزیزمان و در دهه های گذشته به شیر آب یا ... والف گفته می شد که دقیقا از کلمه ی انگلیسی valve گرفته شده است.

هر سیلندر حداقل دو سوپاپ دارد، یکی برای ورود سوخت ( مخلوط سوختهایی مثل بنزین و گازوئیل و اکسیژن ) و دیگری برای خروج مواد حاصل از احتراق و طبیعتاً سوپاپهای بیشتر موجب ورود سوخت بیشتر و خروج بیشتر مواد حاصل از احتراق در همان واحد زمان می شود که راندمان خودرو را بالا می برد و از طرفی عوارض استفاده از سوپاپهای بزرگتر را هم کمتر می کنند ؛ اگر خودرویی دارای 4 سیلندر باشد، حداقل 8 سوپاپ دارد و این مهم می تواند تا 12 یا 16 سوپاپ نیز افزایش یابد ... در واقع تا کنون ما دارای موتورهایی هستیم که در هر سیلندر می توانند 2 ، 3 و یا 4 سوپاپ داشته باشند ...سوپاپها توسط میل بادامک و بادامک ها و توسط زمان بندی که میل بادامک تعیین می کنند به حرکت در می آیند اگر چه در نوع سوپاپهای الکترونیکی این حرکت و زمان بندی توسط E.C.U های پیشرفته تر کنترل می شود ...

ادامه دارد ...

لطفا نظر دهید ...

نویسنده : رضا بهرامی

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تعمیر خودرو های :

درباره ی ما

 ما اعضای گروه گاراژ؛ همچون شما، به خودروها علاقه مند هستیم، و آنها را جزئی از دوستان خود می دانیم، با برخی از آنها خاطره، به برخی از آنها نیاز و به همه شان علاقه داریم.

و حالا آمده ایم تا این وب سایت را که حاصل سالها تلاش و تحقیق است را به دوستان خودمان یعنی شما عزیزان ارائه دهیم تا شاید باعث گذران ساعات خوب و خوشی با توجه به علاقه شما به خودروها شود.

از اینکه مهمانی ما را پذیرفتید؛ بی نهایت خوشحال و سپاسگزاریم.

امضا : مدیریت

هسته ی فکری گاراژ به دنبال چیست ؟

همه روزه وب سایتهای جدیدی در زمینه ی اطلاع رسانی مسائل مربوط به خودروها ساخته می شود اما معمولا سایتهایی خبری هستند که اکثراً اخبار تکراری را انتشار می دهند، ما کمبود یک دانشنامه اینترنتی در زمینه ی خودروها را احساس می کردیم ؛ وب سایتی که شاید با وجود آن دیگر نیازی نباشد که برای تصمیم گیری در مورد موضوعی مرتبط با خودروها ده ها سایت را زیر و رو کنیم، ایجاد محیطی که دانش های پایه و ثابت را آموزش دهد و همچنین فناوری های روز را به فارسی زبانان معرفی کند تا همه داناتر و برای مدت بیشتری رانندگی کنیم، شعار ما این است که هرچه بیشتر بدانیم کمتر اشتباه می کنیم.