امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

( تصویر برگرفته از http://www.chinabestb2b.com/ )

دسته موتور ( به انگلیسی : Engine mount ) به منظور اتصال موتور و گیربکس به شاسی و بدنه بکار می رود ، هر موتور و گیربکس معمولا با سه یا چهار دسته موتور به شاسی و بدنه متصل می شود، که دو عدد مربوط به اتصال چپ و راست موتور و از آنجا که موتور و گیربکس به همدیگر متصل هستند ، حداقل یکی برای اتصال گیربکس استفاده می شود. دسته موتور ها در انواع مختلفی ساخته می شوند که می توان از نوع مکانیکی و ساده آن که شامل دوقطعه ی فلزی است که با یک قطعه ی پلاستیکی محکم به هم مرتبط شده اند  و یا دسته موتورهای هیدرولیکی و گازی که در انواع پیشرفته ی آن توسط ( ECU ) یا یک واحد کنترل الکترونیکی هدایت می شوند نام برد.

دسته موتور خوب ، دسته موتوری است که بتواند بیشترین ارتعاشات و ضربات موتور را به منظور جلوگیری از انتقال آنها به شاسی، بدنه و سایر بخشهای خودرو، جذب کند ؛ و به همین منظور است که از دسته موتورهای هیدرولیکی یا گازی بیشتر در خودروهای مسابقه ای، سوپراسپرت یا لوکس استفاده می شود ...

یکی از دلایل لرزش موتور یا بدنه خودرو می تواند خرابی دسته موتورها باشد !!!

ادامه دارد ...

لطفا نظر دهید ...

نویسنده : رضا بهرامی

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تعمیر خودرو های :

درباره ی ما

 ما اعضای گروه گاراژ؛ همچون شما، به خودروها علاقه مند هستیم، و آنها را جزئی از دوستان خود می دانیم، با برخی از آنها خاطره، به برخی از آنها نیاز و به همه شان علاقه داریم.

و حالا آمده ایم تا این وب سایت را که حاصل سالها تلاش و تحقیق است را به دوستان خودمان یعنی شما عزیزان ارائه دهیم تا شاید باعث گذران ساعات خوب و خوشی با توجه به علاقه شما به خودروها شود.

از اینکه مهمانی ما را پذیرفتید؛ بی نهایت خوشحال و سپاسگزاریم.

امضا : مدیریت

هسته ی فکری گاراژ به دنبال چیست ؟

همه روزه وب سایتهای جدیدی در زمینه ی اطلاع رسانی مسائل مربوط به خودروها ساخته می شود اما معمولا سایتهایی خبری هستند که اکثراً اخبار تکراری را انتشار می دهند، ما کمبود یک دانشنامه اینترنتی در زمینه ی خودروها را احساس می کردیم ؛ وب سایتی که شاید با وجود آن دیگر نیازی نباشد که برای تصمیم گیری در مورد موضوعی مرتبط با خودروها ده ها سایت را زیر و رو کنیم، ایجاد محیطی که دانش های پایه و ثابت را آموزش دهد و همچنین فناوری های روز را به فارسی زبانان معرفی کند تا همه داناتر و برای مدت بیشتری رانندگی کنیم، شعار ما این است که هرچه بیشتر بدانیم کمتر اشتباه می کنیم.