امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

( تصویر برگرفته از : http://www.agthompsonfamily.com )

دریچه ی گاز ( به انگلیسی : Throttle Valve ) : وظیفه ی تنظیم میزان هوای ورودی یا سوخت ترکیب شده با اکسیژن به موتور را بر عهده دارد که البته میزان گاز خوری خودروی شما بسیار بستگی به این دریچه و باز یا بسته بودن آن دارد که این میزان با میزان فشار پدال گاز کم یا زیاد می شود . این دریچه و پدال گاز توسط یک سیم روکش دار که به آن سیم گاز هم گفته می شود ، به یکدیگر متصل می باشند که موجب می شود تا با فشار پای شما روی پدال گاز این دریچه بیشتر باز شده ، هوا و سوخت بیشتری وارد موتور می شود و به این ترتیب احتراق قوی تری در موتور خواهید داشت که در نتیجه ی آن قدرت یا سرعت بیشتری را تجربه خواهید کرد.

بدیهی است که اگر این سیم رابط یا سیم گاز بریده شود پدال شما از موقعیت عادی خارج می شود یعنی بجای اینکه بالا باشد و فشار پذیر حالا ذر پایین ترین موقعیت خود قرار دارد و کاملا بی اثر نسبت به میزان دور موتور عمل می کند ، پدال گاز را بالا و پایین می کنید اما هیچ اتفاقی رخ نمی دهد ! اگر گاز دادن های شما قطع و وصل می شود یکی از عوامل آن می تواند عیب در این سیم گاز یا دریچه گاز باشد !  حال ممکن است فرسوده شده ، چیزی غیر عادی در مسیرش قرار گرفته باشد یا از بین رفته باشد.

ادامه دارد ...

لطفاً نظر دهید ...

نویسنده : رضا بهرامی

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تعمیر خودرو های :

درباره ی ما

 ما اعضای گروه گاراژ؛ همچون شما، به خودروها علاقه مند هستیم، و آنها را جزئی از دوستان خود می دانیم، با برخی از آنها خاطره، به برخی از آنها نیاز و به همه شان علاقه داریم.

و حالا آمده ایم تا این وب سایت را که حاصل سالها تلاش و تحقیق است را به دوستان خودمان یعنی شما عزیزان ارائه دهیم تا شاید باعث گذران ساعات خوب و خوشی با توجه به علاقه شما به خودروها شود.

از اینکه مهمانی ما را پذیرفتید؛ بی نهایت خوشحال و سپاسگزاریم.

امضا : مدیریت

هسته ی فکری گاراژ به دنبال چیست ؟

همه روزه وب سایتهای جدیدی در زمینه ی اطلاع رسانی مسائل مربوط به خودروها ساخته می شود اما معمولا سایتهایی خبری هستند که اکثراً اخبار تکراری را انتشار می دهند، ما کمبود یک دانشنامه اینترنتی در زمینه ی خودروها را احساس می کردیم ؛ وب سایتی که شاید با وجود آن دیگر نیازی نباشد که برای تصمیم گیری در مورد موضوعی مرتبط با خودروها ده ها سایت را زیر و رو کنیم، ایجاد محیطی که دانش های پایه و ثابت را آموزش دهد و همچنین فناوری های روز را به فارسی زبانان معرفی کند تا همه داناتر و برای مدت بیشتری رانندگی کنیم، شعار ما این است که هرچه بیشتر بدانیم کمتر اشتباه می کنیم.