امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

( نمونه یک استارت خودرو )

در گذشته خودروها با وسیله ای به نام هِندل ( اهرمی که مستقیماً به میل لنگ اصلی موتور وصل می شد و آن را می چرخاند ) روشن می شدند، اما با افزایش فن آوری رفته رفته، استارتهای الکتریکی جای این ابزار را گرفتند تا سهمی در پیشرفت موتور خودرو داشته باشند.

هندل زدن معایب بسیاری داشت، از جمله اینکه به علت دشواری، برای خانمها مناسب نبود، همچنین برای روشن کردن دوباره خودرو، مجبور بودید که هر بار از خودرو پیاده شوید، که این کار هم در هر هوایی از جمله بارانی و یا برفی، میسر نبود و یا  بسیار سخت می شد؛

امروزه استارتها در واقع همان کار هندل را انجام می دهند با این تفاوت که به شما کمک می کنند تا به جای اینکه با هندل زدن زور بازویتان را به نمایش دیگران گذارید و انرژی خود را تلف کنید فقط با چرخاندن یک سوئیچ ساده و یا فشردن یک دکمه، خودروتان را روشن کنید و مجبور نباشید که برای خاموش و یا روشن کردن دوباره اش از خودرو پیاده شوید.

خوشبختانه طول عمر یک استارت معمولی و ساده امروزی بین 3 تا 5 سال است که البته این مقدار بستگی به تعداد استارت زدن های شما دارد، اما اگر خودروتان ضعیف استارت خورد و یا اصلا استارت نخورد زیاد نگران نباشید چون معمولا در این حالت با بازگذاردن سوئیچ و در دنده قرار دادن و هُل دادن ... خودروتان روشن می شوند اما چیزی که باید نگران باشید این است که خودرو شما علاوه بر استارت خوردن کاملا طبیعی، اصلا روشن نشود و تلاشهای شما بی نتیجه باشد که در این حالت عموما نه تنها استارت شما مشکلی ندارد بلکه با هُل دادن هم خودرو روشن نمی شود !!!

لطفاً نظر دهید ...

ادامه دارد ...

نویسنده : رضا بهرامی

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تعمیر خودرو های :

درباره ی ما

 ما اعضای گروه گاراژ؛ همچون شما، به خودروها علاقه مند هستیم، و آنها را جزئی از دوستان خود می دانیم، با برخی از آنها خاطره، به برخی از آنها نیاز و به همه شان علاقه داریم.

و حالا آمده ایم تا این وب سایت را که حاصل سالها تلاش و تحقیق است را به دوستان خودمان یعنی شما عزیزان ارائه دهیم تا شاید باعث گذران ساعات خوب و خوشی با توجه به علاقه شما به خودروها شود.

از اینکه مهمانی ما را پذیرفتید؛ بی نهایت خوشحال و سپاسگزاریم.

امضا : مدیریت

هسته ی فکری گاراژ به دنبال چیست ؟

همه روزه وب سایتهای جدیدی در زمینه ی اطلاع رسانی مسائل مربوط به خودروها ساخته می شود اما معمولا سایتهایی خبری هستند که اکثراً اخبار تکراری را انتشار می دهند، ما کمبود یک دانشنامه اینترنتی در زمینه ی خودروها را احساس می کردیم ؛ وب سایتی که شاید با وجود آن دیگر نیازی نباشد که برای تصمیم گیری در مورد موضوعی مرتبط با خودروها ده ها سایت را زیر و رو کنیم، ایجاد محیطی که دانش های پایه و ثابت را آموزش دهد و همچنین فناوری های روز را به فارسی زبانان معرفی کند تا همه داناتر و برای مدت بیشتری رانندگی کنیم، شعار ما این است که هرچه بیشتر بدانیم کمتر اشتباه می کنیم.