امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

( انجام برن اوت برای گرم کردن لاستیک ها در شروع مسابقه ی درگ )

درگ ( Drag ) در زبان انگلیسی به معنی با نیرو کشیدن و یا به اختصار کشیدن است؛ درگ یک مسابقه در مسیری کاملاً مستقیم و بدون هیچ پیچ و پل و سراشیبی و سربالایی است که با وجود حداقل 2 خودرو امکان پذیر است و می توان این تعداد را به بی نهایت خودرو یعنی تا جایی که عرض جاده شما اجازه دهد افزایش داد، درگ را حتی نوجوانانی که تازه پا در رکاب خودروهایشان گذاشته اند هم در محیطهای شهری انجام می دهند که البته کار بسیار خطرناکی است؛ اما به صورت کاملاً حرفه ای پیستهایی برای این نوع مسابقات منظور شده است که معمولاً دو خودرو را در خود جای می دهند تا همزمان حرکت خود را از یک نقطه شروع کنند و تا پایان مسیر روبرویشان که ممکن 400 - 800 ، یک کیلومتری و یا بیشتر از آن باشد با هم به رقابت بپردازند که معمولاً چون خودروهای سوپر اسپرت در این مسیر کم به حداکثر سرعت خود نمی رسند آتچه تعیین کننده برنده این مسابقات است شتاب و کشش ! خودرو می باشد !

 البته این نکته هم گفتنیست که مسابقه درگ می تواند بین خودرو و موتور سیکلت و یا بین موتور سیکلت و کامیون و خودرو و ... هم انجام شود و هیچ منعی در این بین برای شرکت انواع وسایل نقلیه و حتی هواپیما هم وجود ندارد ...!!! اما آنچه بیشتر چشم گیر است درگ بین دو خودرو است ... ؛ در شکل زیر می بینید که هر دو خودرو سعی می کنند تا با انجام برن اوت و گرم کردن لاستیک ها و اسفالت زیر آن بیشترین چسبندگی را در لحظه ی شروع مسابقه را برای خود بدست آورند ...

ادامه دارد ...

لطفاً نظر دهید ...

نویسنده : رضا بهرامی

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تعمیر خودرو های :

درباره ی ما

 ما اعضای گروه گاراژ؛ همچون شما، به خودروها علاقه مند هستیم، و آنها را جزئی از دوستان خود می دانیم، با برخی از آنها خاطره، به برخی از آنها نیاز و به همه شان علاقه داریم.

و حالا آمده ایم تا این وب سایت را که حاصل سالها تلاش و تحقیق است را به دوستان خودمان یعنی شما عزیزان ارائه دهیم تا شاید باعث گذران ساعات خوب و خوشی با توجه به علاقه شما به خودروها شود.

از اینکه مهمانی ما را پذیرفتید؛ بی نهایت خوشحال و سپاسگزاریم.

امضا : مدیریت

هسته ی فکری گاراژ به دنبال چیست ؟

همه روزه وب سایتهای جدیدی در زمینه ی اطلاع رسانی مسائل مربوط به خودروها ساخته می شود اما معمولا سایتهایی خبری هستند که اکثراً اخبار تکراری را انتشار می دهند، ما کمبود یک دانشنامه اینترنتی در زمینه ی خودروها را احساس می کردیم ؛ وب سایتی که شاید با وجود آن دیگر نیازی نباشد که برای تصمیم گیری در مورد موضوعی مرتبط با خودروها ده ها سایت را زیر و رو کنیم، ایجاد محیطی که دانش های پایه و ثابت را آموزش دهد و همچنین فناوری های روز را به فارسی زبانان معرفی کند تا همه داناتر و برای مدت بیشتری رانندگی کنیم، شعار ما این است که هرچه بیشتر بدانیم کمتر اشتباه می کنیم.