امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

رالی داکار بزرگترین رالی دنیا می باشد که در آن موتورسیکلت ، خودروهای ترجیها شاسی بلند و حتی کامیون ها شرکت می کنند ، رالی داکار اولین بار در سال 1979 و توسط شخصی به نام تیری سابین فرانسوی ابداع شد. تیری روزی با خودرویش در صحرای داکار گم شد و تکاپو برای رهیابی و رهایی از این صحرا او را به فکر راه اندازی این مسابقه عظیم انداخت ، بعد ها و به دلیل اینکه شروع مسابقه از پاریس بود و در گذر از سواحل دریای داکار در کشور سنگال این رالی به رالی پاریس - داکار معروف شد ؛ مسیر این مسابقه همواره تحت شرایط سیاسی، جنگ ها و ... دستخوش تغییراتی بوده ، تا جایی که پس از آنکه در سال 2008 بعد از تهدیدهای گروه تروریستی القاعده و متاسفانه کشته شدن یک راننده فنلاندی این مسابقه برای اولین بار نیمه کاره رها شد و مجددا در سال 2009 در مسیری 9000 کیلومتری در امریکای لاتین و در صحرای کشورهای آرژانتین و شیلی از سر گرفته شد . 

ادامه دارد ...

لطفا نظر دهید ...

نویسنده : رضا بهرامی

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تعمیر خودرو های :

درباره ی ما

 ما اعضای گروه گاراژ؛ همچون شما، به خودروها علاقه مند هستیم، و آنها را جزئی از دوستان خود می دانیم، با برخی از آنها خاطره، به برخی از آنها نیاز و به همه شان علاقه داریم.

و حالا آمده ایم تا این وب سایت را که حاصل سالها تلاش و تحقیق است را به دوستان خودمان یعنی شما عزیزان ارائه دهیم تا شاید باعث گذران ساعات خوب و خوشی با توجه به علاقه شما به خودروها شود.

از اینکه مهمانی ما را پذیرفتید؛ بی نهایت خوشحال و سپاسگزاریم.

امضا : مدیریت

هسته ی فکری گاراژ به دنبال چیست ؟

همه روزه وب سایتهای جدیدی در زمینه ی اطلاع رسانی مسائل مربوط به خودروها ساخته می شود اما معمولا سایتهایی خبری هستند که اکثراً اخبار تکراری را انتشار می دهند، ما کمبود یک دانشنامه اینترنتی در زمینه ی خودروها را احساس می کردیم ؛ وب سایتی که شاید با وجود آن دیگر نیازی نباشد که برای تصمیم گیری در مورد موضوعی مرتبط با خودروها ده ها سایت را زیر و رو کنیم، ایجاد محیطی که دانش های پایه و ثابت را آموزش دهد و همچنین فناوری های روز را به فارسی زبانان معرفی کند تا همه داناتر و برای مدت بیشتری رانندگی کنیم، شعار ما این است که هرچه بیشتر بدانیم کمتر اشتباه می کنیم.