امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

( به انگلیسی : power ) به بسته ی نیروی لارم برای انجام کار گفته می شود که در این بسته شما نیرو شما مشخص ، جهت دار و هدف دار است ، هر موجود زنده ای برای شروع انجام هر کاری به توان و قدرتی نیاز دارد تا با کمک آن اراده ی خود را به حرکت تبدیل کند ؛ اگر چه قدرت اصلاحی جامع است برای بیان نیرویی که می تواند کارهای مختلفی را انجام دهد اما قدرت در یک خودرو بر اساس اسب بخار ( horse power ) بیان می شود، که آن را به اختصار با نماد ( hp ) نمایش می دهند؛ هر اسب بخار معادل735.5w ( وات ) می باشد ، که برای راحتی بیان و انجام محاسبات آن را معمولاً مساوی و یا در حدود 750w در نظر می گیرند ... این مقدار را نخستین بار جیمز وات ( james watt ) فیزیکدان و مخترع اسکاتلندی و برای مقایسه قدرت موتورها ساخته دست بشر و قدرت یک اسب تعیین کرد.

( تصویر برگرفته از ویکیپدیا https://www.wikimedia.org )


بدیهی است که هرچه قدرت یک موتور بیشتر باشد، توان کار خروجی آن هم بیشتر است، اما این که در نظر بگیریم هر چه قدرت موتور یک خودرو بیشتر باشد سرعت و یا شتاب آن هم بیشتر باشد قضاوتی بس اشتباه است اما می توان گفت که برای دستیابی به شتاب و سرعت مورد نیاز قدرت موتور یکی از فاکتورهای بسیار مهم در محاسبات آن ها است. برای راحتی به جای آن که بگویند مثلاً قدرت موتور بوگاتی 1001 اسب بخار است می گویند قدرت بوگاتی 1001 اسب بخار است و در اینجا با توجه به حذف موجودیت موتور قدرت را به نام خودرو ثبت می کنند و نه تنها به نام موتور آن خودرو !


قدرت موتور با توجه به شرایط کارکرد ، نحوه ی استفاده و نگهداری و کمی دستکاری و تغییرات می تواند شامل تغییراتی از جمله کاهش ، افزایش و یا ثابت ماندن شود،

ادامه دارد ...

لطفاً نظر دهید ...

نویسنده : رضا بهرامی

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تعمیر خودرو های :

درباره ی ما

 ما اعضای گروه گاراژ؛ همچون شما، به خودروها علاقه مند هستیم، و آنها را جزئی از دوستان خود می دانیم، با برخی از آنها خاطره، به برخی از آنها نیاز و به همه شان علاقه داریم.

و حالا آمده ایم تا این وب سایت را که حاصل سالها تلاش و تحقیق است را به دوستان خودمان یعنی شما عزیزان ارائه دهیم تا شاید باعث گذران ساعات خوب و خوشی با توجه به علاقه شما به خودروها شود.

از اینکه مهمانی ما را پذیرفتید؛ بی نهایت خوشحال و سپاسگزاریم.

امضا : مدیریت

هسته ی فکری گاراژ به دنبال چیست ؟

همه روزه وب سایتهای جدیدی در زمینه ی اطلاع رسانی مسائل مربوط به خودروها ساخته می شود اما معمولا سایتهایی خبری هستند که اکثراً اخبار تکراری را انتشار می دهند، ما کمبود یک دانشنامه اینترنتی در زمینه ی خودروها را احساس می کردیم ؛ وب سایتی که شاید با وجود آن دیگر نیازی نباشد که برای تصمیم گیری در مورد موضوعی مرتبط با خودروها ده ها سایت را زیر و رو کنیم، ایجاد محیطی که دانش های پایه و ثابت را آموزش دهد و همچنین فناوری های روز را به فارسی زبانان معرفی کند تا همه داناتر و برای مدت بیشتری رانندگی کنیم، شعار ما این است که هرچه بیشتر بدانیم کمتر اشتباه می کنیم.