امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

( تصویر بر گرفته از www.infosysblogs.com )

شتاب به معنی آهنگ تغییرات سرعت در واحد زمان در یک بُعد می باشد ، که می تواند البته مثبت ، منفی و یا ثابت ( صفر ) باشد ! شتاب صفر تا صد شاید معروف ترین جمله ای در مورد شتاب خودروها و سایر وسایط نقلیه باشد که بارها و بارها به گوش شما رسیده باشد، برای این کار توجه کنید خودرو از حالت سکون ( سرعت = صفر ) قرار است با تمام تلاشش! به سرعت 100km کیلومتر در ساعت و یا 96mph ( مایل در ساعت ) برسد. این کار ممکن است برای خودرویی 11s ( ثانیه ) طول بکشد و برای خودرویی 2.1s این تفاوت ها را شتاب صفر تا صد می نامند که البته در مسابقات و یا برای افرادی که همیشه عجله دارند و عاشق شتاب و سرعت هستند بسیار مهم و مد نظر است. بعد از آن شتاب را تا مثلا 150km و یا 200km و یا سرعتهای بیشتر هم می سنجند.

( تصویر برگرفته از www.wikihow.com )

اما شتاب در یک خودرو می تواند همچنین منفی هم باشد و برای این کار شتاب 100 تا صفر را در نظر می گیرند که برای محاسبه ی آن خودرو را به سرعت 100 کیلومتر در ساعت می رسانند و پس از آن با تمام قدرت ترمز می کنند تا ببینند در چه مدت زمان سرعت خودرو مذکور به صفر می رسد و البته در این خصوص هم هر چه این زمان کمتر باشد نه تنها می تواند از تصادفات بیشتری جلوگیری کنند بلکه مانند شتاب صفر تا صد بر قدرت مانور خودرو بیافزاید.

ادامه دارد ...

لطفا نظر دهید ...

نویسنده : رضا بهرامی

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تعمیر خودرو های :

درباره ی ما

 ما اعضای گروه گاراژ؛ همچون شما، به خودروها علاقه مند هستیم، و آنها را جزئی از دوستان خود می دانیم، با برخی از آنها خاطره، به برخی از آنها نیاز و به همه شان علاقه داریم.

و حالا آمده ایم تا این وب سایت را که حاصل سالها تلاش و تحقیق است را به دوستان خودمان یعنی شما عزیزان ارائه دهیم تا شاید باعث گذران ساعات خوب و خوشی با توجه به علاقه شما به خودروها شود.

از اینکه مهمانی ما را پذیرفتید؛ بی نهایت خوشحال و سپاسگزاریم.

امضا : مدیریت

هسته ی فکری گاراژ به دنبال چیست ؟

همه روزه وب سایتهای جدیدی در زمینه ی اطلاع رسانی مسائل مربوط به خودروها ساخته می شود اما معمولا سایتهایی خبری هستند که اکثراً اخبار تکراری را انتشار می دهند، ما کمبود یک دانشنامه اینترنتی در زمینه ی خودروها را احساس می کردیم ؛ وب سایتی که شاید با وجود آن دیگر نیازی نباشد که برای تصمیم گیری در مورد موضوعی مرتبط با خودروها ده ها سایت را زیر و رو کنیم، ایجاد محیطی که دانش های پایه و ثابت را آموزش دهد و همچنین فناوری های روز را به فارسی زبانان معرفی کند تا همه داناتر و برای مدت بیشتری رانندگی کنیم، شعار ما این است که هرچه بیشتر بدانیم کمتر اشتباه می کنیم.