امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

( تصویر ؛ برگرفته از : http://ericpetersautos.com )

خودروهای هیبریدی ( تر کیبی، مختلط = Hybrid ) نوعی خلاقیت در جهت کاهش مصرف سوخت و آلایندگی های ناشی از آن و حرکت به سوی ایجاد انرژی های تجدید پذیر و به صرفه تر بود. ایده ی ساخت موتورهای هیبریدی ابتدا مبتنی بر ساخت خودروهایی با موتورهای غیر مصرف سوختهای فسیلی بنا نهاده شد. و به این ترتیب جایگزین کردن و یا به صورت حداقل همکاری کردن موتورهای الکتریکی با موتورهای احتراق داخلی پیشین بود و امروز ما خودروهای هیبریدی را خودروهایی با موتورهای ترکیبی از الکتریکی و احتراق داخلی می بینیم.

موتورهای الکتریکی قدرت موتورهای احتراق داخلی را ندارند و از طرفی دیگر برای روشن نگه داشتن و قدرت گرفتن موتورهای الکتریکی به باطری های زیاد و حجیمی نیاز است که استفاده از آنها در خودروها به صرفه و با وجود اشغال فضای زیاد عاقلانه و مشتری پسندانه نیست.

از این رو ایده موتورهای الکتریکی برای مدت کوتاهی کنار گذاشته شد و همکاری موتورهای احتراق داخلی و موتورهای الکتریکی موجب ساخت و معرفی خودروهای هیبریدی شد. که می توانند مصرف سوخت خودرو را تا 50 درصد نسبت به نمونه های کاملا احتراقی و فسیلی کاهش دهند اما خوشبختانه همیشه نیاز نیست که خودرو را به برق منزلتان وصل کنید و ساعتها منتظر شارژ باطری ها باشید، بلکه هنگام استفاده از موتور احتراقی و یا ترمز گرفتن باطری ها تا حد زیادی شارژ می شوند.

ادامه دارد ...

لطفا نظر دهید ...

نویسنده : رضا بهرامی

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تعمیر خودرو های :

درباره ی ما

 ما اعضای گروه گاراژ؛ همچون شما، به خودروها علاقه مند هستیم، و آنها را جزئی از دوستان خود می دانیم، با برخی از آنها خاطره، به برخی از آنها نیاز و به همه شان علاقه داریم.

و حالا آمده ایم تا این وب سایت را که حاصل سالها تلاش و تحقیق است را به دوستان خودمان یعنی شما عزیزان ارائه دهیم تا شاید باعث گذران ساعات خوب و خوشی با توجه به علاقه شما به خودروها شود.

از اینکه مهمانی ما را پذیرفتید؛ بی نهایت خوشحال و سپاسگزاریم.

امضا : مدیریت

هسته ی فکری گاراژ به دنبال چیست ؟

همه روزه وب سایتهای جدیدی در زمینه ی اطلاع رسانی مسائل مربوط به خودروها ساخته می شود اما معمولا سایتهایی خبری هستند که اکثراً اخبار تکراری را انتشار می دهند، ما کمبود یک دانشنامه اینترنتی در زمینه ی خودروها را احساس می کردیم ؛ وب سایتی که شاید با وجود آن دیگر نیازی نباشد که برای تصمیم گیری در مورد موضوعی مرتبط با خودروها ده ها سایت را زیر و رو کنیم، ایجاد محیطی که دانش های پایه و ثابت را آموزش دهد و همچنین فناوری های روز را به فارسی زبانان معرفی کند تا همه داناتر و برای مدت بیشتری رانندگی کنیم، شعار ما این است که هرچه بیشتر بدانیم کمتر اشتباه می کنیم.