امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

(یار دیر پای انسانها )

انسان ها فارغ از میزان هوش و قدرت حافظه ای که نسبت به سایر حیوانات داشتند، همیشه برای دفاع از خود متکی به عوامل طبیعی دیگری بودند و در این بین از چهارپایان هم برای انجام فعالیتهای روزانه خود کمک گرفتند، که می توان از اسب ها به عنوان یاران دیرپای انسانها یاد کرد !

انسانها از اسبها برای انجام کارهای روزانه، حمل و نقل وسایل و یا سرعت بخشیدن به حرکت استفاده می کردند !

اما انسانها همیشه موجوداتی ابزار گرا و البته خلاق بودند، لذا با گذشت زمان رفته رفته وسایلی اختراع شدند که سعی کردند تا جای حیوانات را پر کرده تا نواقصی که آنها داشتند را برطرف کنند، در این بین خودرو ها به عنوان وسایلی که می توانستند وسایل بیشتری را جابجا کنند، افراد بیشتری را همزمان انتقال دهد و یا سرعت بیشتر و مسافت بیشتری را نسبت به حیوانات کسب کنند؛ راه خود را در میان زندگی بشریت آنچنان باز کردند که تصور زندگی امروزه بدون خودروها ناممکن است.

(نمونه ترافیک روزانه خودروها که نشان از نیاز ما به استفاده از آنهاست)

خودروهای ابتدایی به گونه ای ساخته می شدند که بتوانند بخشی از نیازهای روزانه را در حد توان خود انجام دهند، اما با افزایش افرادی که رانندگی بلد بودند و افزایش دانش ما، خودروها از ابتدا برای اهداف خاصی ساخته می شوند، که از آن جمله می توان به خودروهای خانوادگی، خودروهای مسافر بری، خودروهای باری، خودروهای انتظامی و خدماتی و یا سایر گروه خودروها نام بُرد.

خودروها هم مانند سایر وسایل زندگی ما، با گذشت زمان فرسوده می شوند اما در این میان برخی راننده ها و یا حتی اعضای یک خانواده ممکن است عاشق خودرو خود و یا یک مدل خاص از خودرو شوند و تلاش کنند تا آن را برای مدت بیشتری حفظ کنند. به این دسته از افراد هم عشق ماشین و یا ماشین باز می گویند، همچنین این علاقه مندان هر ساله در سرار دنیا در فستیوالهایی گرد هم می آیند تا ساعات خوش بهتری را برای هم رغم زنند و البته مسابقاتی هم در همین موضوع اجرا می کنند. اما این علاقه مندی بسیار بستگی به سواری و خاطراتی دارد که آن خودرو برای آن افراد ایجاد می کنند اما ریشه ی واقعی این احساس علاقه ی غریضی ای است که انسانها نسبت به مَرکب ها، همیشه داشته اند و حتی خودرو سازان هم سعی می کنند که نام شرکت، لوگوی خودرو و یا نام برند خودرو خود را از میان نام اسبها و صفتهای بارز این حیوان نجیب انتخاب کنند تا این غریضه ی انسانی و کودک درون انسانها را برای فروش خودرو خود تحریک و ارضا کنند...

ادامه دارد ...

لطفا نظر دهید ...

نویسنده : رضا بهرامی

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تعمیر خودرو های :

درباره ی ما

 ما اعضای گروه گاراژ؛ همچون شما، به خودروها علاقه مند هستیم، و آنها را جزئی از دوستان خود می دانیم، با برخی از آنها خاطره، به برخی از آنها نیاز و به همه شان علاقه داریم.

و حالا آمده ایم تا این وب سایت را که حاصل سالها تلاش و تحقیق است را به دوستان خودمان یعنی شما عزیزان ارائه دهیم تا شاید باعث گذران ساعات خوب و خوشی با توجه به علاقه شما به خودروها شود.

از اینکه مهمانی ما را پذیرفتید؛ بی نهایت خوشحال و سپاسگزاریم.

امضا : مدیریت

هسته ی فکری گاراژ به دنبال چیست ؟

همه روزه وب سایتهای جدیدی در زمینه ی اطلاع رسانی مسائل مربوط به خودروها ساخته می شود اما معمولا سایتهایی خبری هستند که اکثراً اخبار تکراری را انتشار می دهند، ما کمبود یک دانشنامه اینترنتی در زمینه ی خودروها را احساس می کردیم ؛ وب سایتی که شاید با وجود آن دیگر نیازی نباشد که برای تصمیم گیری در مورد موضوعی مرتبط با خودروها ده ها سایت را زیر و رو کنیم، ایجاد محیطی که دانش های پایه و ثابت را آموزش دهد و همچنین فناوری های روز را به فارسی زبانان معرفی کند تا همه داناتر و برای مدت بیشتری رانندگی کنیم، شعار ما این است که هرچه بیشتر بدانیم کمتر اشتباه می کنیم.