امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

 سیستم انتقال نیرو ( FF )

( نمونه ای از یک خودرو دیفرانسیل جلو )

( FF )  که مخفف Front engine - Front wheel است به خودروهایی اطلاق می شود که موتور خودرو در قسمت جلویی خودرو قرار دارد و چرخهایی هم که نیروی موتور را دریافت و به حرکت تبدیل می کنند هم چرخهای جلو هستند. خودروهایی مانند : پراید، پژو ، مگان، سمند، زانتیا و ... از این دست خودروها هستند. همچنین به این نوع خودروها ( FWD ) و یا ( Front wheel drive ) هم می گویند.

خودروهای دیفرانسیل جلو معمولا با توجه به قیمتشان از کنترل و شتاب خوب، اصطحلاک و مصرف سوخت پایین و کنترل آسان تری برخوردارند و به همین دلیل ماشین بازها و جوانان به این دست خودروها علاقه ی زیادی دارند. از معایب این خودروها می توان به ایجاد جلو لغزه روی پیچ ها و کم آوردن در سربالایی های سنگریزه ای ینام برد.

ادامه دارد ...

لطفاً نظر دهید ...

نویسنده : رضا بهرامی

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تعمیر خودرو های :

درباره ی ما

 ما اعضای گروه گاراژ؛ همچون شما، به خودروها علاقه مند هستیم، و آنها را جزئی از دوستان خود می دانیم، با برخی از آنها خاطره، به برخی از آنها نیاز و به همه شان علاقه داریم.

و حالا آمده ایم تا این وب سایت را که حاصل سالها تلاش و تحقیق است را به دوستان خودمان یعنی شما عزیزان ارائه دهیم تا شاید باعث گذران ساعات خوب و خوشی با توجه به علاقه شما به خودروها شود.

از اینکه مهمانی ما را پذیرفتید؛ بی نهایت خوشحال و سپاسگزاریم.

امضا : مدیریت

هسته ی فکری گاراژ به دنبال چیست ؟

همه روزه وب سایتهای جدیدی در زمینه ی اطلاع رسانی مسائل مربوط به خودروها ساخته می شود اما معمولا سایتهایی خبری هستند که اکثراً اخبار تکراری را انتشار می دهند، ما کمبود یک دانشنامه اینترنتی در زمینه ی خودروها را احساس می کردیم ؛ وب سایتی که شاید با وجود آن دیگر نیازی نباشد که برای تصمیم گیری در مورد موضوعی مرتبط با خودروها ده ها سایت را زیر و رو کنیم، ایجاد محیطی که دانش های پایه و ثابت را آموزش دهد و همچنین فناوری های روز را به فارسی زبانان معرفی کند تا همه داناتر و برای مدت بیشتری رانندگی کنیم، شعار ما این است که هرچه بیشتر بدانیم کمتر اشتباه می کنیم.