امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اهرم دسته دنده معمولا در سمت راست راننده و جلوتر از اهرم ترمز دستی تعبیه می شود. « در کتاب آئین نامه راهنمایی و رانندگی : بالای اهرم ترمز دستی تعبیه می شود. » اهرم دنده به طور مستقیم با مجموعه جعبه دنده ( گیربکس ) ارتباط دارد. گیربکس خودروهای سواری معمولاً 5 حالته ( 5 سرعته ) و یا ( 5speed ) می باشند. در شکل جهت گیری معمول این جعبه دنده نشان داده شده است. این علامت برای آگاهی راننده بر روی دسته دنده حک شده است. منظور از علائم R و N به ترتیب Reverse و Nutural به معنی عقب و خنثی می باشد، بدین معنی که در این حالت نیرویی به پشت چزخهای محرک منتقل نخواهد شد و در واقع چرخهای محرک همچون چرخهای هرزگرد عمل خواهند کرد. مابقی حالتهای ( 1 تا 5  )، دنده های رو به جلو بوده و برای حرکت کردن به سمت جلو استفاده می شوند.

در شکل ذیل دونوع دسته دنده نمایش داده شده است؛ دنده معمولی و دنده اتومات. برای تغییر دنده در حالت دنده اتومات باید دکمه تعبیه شده در بالای دسته دنده ( دکمه شماره 1 ) را فشرد.

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تعمیر خودرو های :

درباره ی ما

 ما اعضای گروه گاراژ؛ همچون شما، به خودروها علاقه مند هستیم، و آنها را جزئی از دوستان خود می دانیم، با برخی از آنها خاطره، به برخی از آنها نیاز و به همه شان علاقه داریم.

و حالا آمده ایم تا این وب سایت را که حاصل سالها تلاش و تحقیق است را به دوستان خودمان یعنی شما عزیزان ارائه دهیم تا شاید باعث گذران ساعات خوب و خوشی با توجه به علاقه شما به خودروها شود.

از اینکه مهمانی ما را پذیرفتید؛ بی نهایت خوشحال و سپاسگزاریم.

امضا : مدیریت

هسته ی فکری گاراژ به دنبال چیست ؟

همه روزه وب سایتهای جدیدی در زمینه ی اطلاع رسانی مسائل مربوط به خودروها ساخته می شود اما معمولا سایتهایی خبری هستند که اکثراً اخبار تکراری را انتشار می دهند، ما کمبود یک دانشنامه اینترنتی در زمینه ی خودروها را احساس می کردیم ؛ وب سایتی که شاید با وجود آن دیگر نیازی نباشد که برای تصمیم گیری در مورد موضوعی مرتبط با خودروها ده ها سایت را زیر و رو کنیم، ایجاد محیطی که دانش های پایه و ثابت را آموزش دهد و همچنین فناوری های روز را به فارسی زبانان معرفی کند تا همه داناتر و برای مدت بیشتری رانندگی کنیم، شعار ما این است که هرچه بیشتر بدانیم کمتر اشتباه می کنیم.